موسوی: هدفم تبیین سبک سرمایه‌داری الهی است

کارآفرین برتر کشور در زمینه اشتغالزایی برای معلولین بیان کرد: هدفم از کارآفرینی، اجرایی کردن سبک سرمایه‌داری الهی است.

به گزارش روابط عمومی فیروز؛ سید محمد موسوی با بیان این مطلب افزود: سرمایه‌داری الهی مبتنی بر این نگرش است که سرمایه باید در خدمت جامعه باشد، این سبک یک رویکرد برکت‌محور است و سود خود را در دستگیری از انسان‌ها، مصالح آنها و جلب رضای خدا می‌داند.

مدیرعامل گروه بهداشتی فیروز ادامه داد: هدف من از اجرای سبک سرمایه‌داری الهی تنها ایجاد شغل برای افراد دارای معلولیت نبود، بلکه من می‌خواستم در دنیای سرمایه‌داری کاپیتالیسم که با نگاه سودمحوری اکوسیستم، طبیعت و اجتماع را به خطر انداخته و با جنگ‌افروزی حتی حیات بشر را تهدید می‌کند یکی از شعارهای مهم انقلاب را عملیاتی کنم.

وی همچنین تأکید کرد: این سبک، نوین نیست، بلکه هزار ۴۰۰ سال پیش سیره بزرگان اسلام همچون حضرت خدیجه، حضرت‌علی(ع) و حضرت سلیمان بوده که متأسفانه این ابعاد شخصیتی آنان آنگونه که باید به جامعه شناسانده نشده است.

رئیس هیأت مدیره شبکه ملی معلولان ایران گفت: اگر ما نگاه سودجویانه داشتیم با تعبیه دستگاه‌های اتوماسیون هزینه تولید را کاهش می‌دادیم اما از آنجا که به برکت‌محوری و سرمایه‌داری الهی اعتقاد داریم خطوط تولید خود را در اختیار نیروهای دارای معلولیت گذاشته‌ایم و سود ما اینجاست که برخی از محصولات تولیدی ما توسط کارکنان نابینا بسته‌بندی می‌شود.

سیدمحمدموسوی با تأکید بر این مطلب که در جامعه اسلامی سبک و سیاق همه افراد باید بر مبنای رضای خدا باشد، اذعان داشت: ما اکنون اسیر نظام کاپیتالیسم هستیم و متأسفانه حتی روش برخی از متدینین ما البته از روی ناآگاهی بر این مدار است.

وی افزود: در دنیایی که اغلب صاحبان‌حرف و مشاغل در پی جذب نیروهایی هستند که از نظر بدنی سلامت بالاتری داشته باشند ما فرصت اشتغال را در اختیار افرادی قرار می‌دهیم که بالاترین محدودیت را دارند اما همین نیروها با شیوع ویروس کرونا بلافاصله مراحل مهندسی و علمی-تحقیقاتی تولید ژل را پیش بردند و ظرف یک هفته موفق به دریافت مجوز و تولید محصول شدند و در تمام مدت شیوع کرونا در خط مقدم تولید محصولات بهداشتی ایثارگری کردند.

این فعال حوزه معلولان تأکید کرد: ما تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم تا در این شرایط حساس باری از دوش جامعه بکاهیم اما باید این نکته را هم بگویم که بازار بسیار بی‌رحم است و وجدان در آن نیست و حمایت از تولیدکننده در سطح پایین است.

این کارآفرین برتر کشور با بیان اینکه در دوران جبهه و جنگ رزمندگان نگاه سودمحور نداشتند و در سخت‌ترین شرایط ماسک خود را به دیگری می‌بخشیدند اذعان کرد: بسیاری از اتفاقات مربوط به گران‌فروشی زیر سایه بی‌تفاوتی‌ها و عدم نظارت صحیح دستگاه‌های نظارتی اتفاق می‌افتد و دستگاه‌های نظارتی باید به وظیفه نظارتی خود عمل کنند تا بازار کنترل شود.

این مسئول ادامه داد: تلاش‌های این دستگاه‌ها باید نمود عینی داشته باشد و دست‌کم برخی دستاوردهای آن و همچنین دادگاه‌های علنی مربوط به آن باید از رسانه ملی پخش شود، چرا که شعار جدی در عمل دادگاه علنی می‌خواهد.

بنیانگذار کانون توانا با تأکید بر اینکه افراد دارای معلولیت توانمند هستند و ما نباید برای آنها خیریه راه بیاندازیم افزود: برای توانمندسازی معلولان تنها کافی است حقوق شهروندی آنها اجرا شود.

به گفته موسوی معلولان نباید کار یدی انجام بدهند چون خداوند با نوع خلقت آنها، این افراد را از انجام کارهای فیزیکی منع کرده و آنها را برای امور تحقیقاتی، فکری، پژوهشی و… در نظر گرفته است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.